CHODŹ NA SŁÓWKO

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

tekst: MALINA PRZEŚLUGA
reżyseria: JERZY MOSZKOWICZ
scenografia: JACEK ZAGAJEWSKI
muzyka: MARIUSZ MATUSZEWSKI
ruch sceniczny: JULIUSZ STAŃDA

prapremiera: 11 lutego 2013

występują: ANNA MIERZWA, RADOSŁAW ELIS, MICHAŁ KOCUREK oraz muzycy: ANDRZEJ MAZUREK, WIESŁAW PRZĄDKA, DARIUSZ RYBACKI, MACIEJ SŁOMIAN

Bohaterami przedstawienia są słowa, które zostały błędnie wypowiedziane i nie wiedzą kim tak naprawdę są. Wspólnie zastanawiają się, jaka ma być ich właściwa osobowość. Kula pragnie za wszelką cenę stać się kurą, a Toperz może powinien zostać nietoperzem? Prowadzą bardzo zabawne rozmowy, a ich pomysły, kto mógłby pomóc w rozwikłaniu tych rozterek, przywołują na scenę kolejne ciekawe postaci. Seria niespodziewanych, ale i komicznych spotkań wiedzie ku zaskakującemu rozwiązaniu. Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od 7 lat, lecz jego humor i przesłanie trafi również do starszej widowni.

Niezwykle lekkie, ale sprawne pióro młodej autorki, fajna muzyka, scenografia bez udziwnień, doskonała gra aktorów i z pasją prowadzona reżyseria. (fit.steria.blog.pl)

(…) mądry spektakl, traktujący młodego widza poważnie, zapraszający go do dialogu, ale i skłaniający do przemyśleń. (Teatr dla Was)

spektakl dla dzieci od 7 lat

fot. Dominika Palecka

czas trwania spektaklu: 1 godzina

______________________________________________________________________________

27 maja 2016, piątek | godz. 15.00
Duża Scena Teatru Miejskiego, Gdynia

______________________________________________________________________________

bilety w cenie:
bilet normalny: 15 złotych
bilet ulgowy: 10 złotych

 

WAŻNE INFORMACJE:

Jury Festiwalu:
Piotr Kruszczyński
Zbigniew Majchrowski
Artur PałygaRozmowy z autorami i reżyserami sztuk pod koniec każdego dnia festiwalowego prowadzi Łukasz DrewniakW tym roku po raz drugi na swój ulubiony spektakl głosuje TAKŻE PUBLICZNOŚĆ
więcej informacjizwycięski projekt plakatu 11 R@Portu
autor: Aleksandra Sitańska