SĄSIEDZI

Teatr Barakah w Krakowie

tekst: ANDRZEJ SADOWSKI
reżyseria, scenografia: ANDRZEJ SADOWSKI
współpraca muzyczna: MAŁGORZATA TEKIEL

premiera: 27 marca 2015

występują: KATARZYNA GALICA, KOSMA SZYMAN, JACEK WOJCIECHOWSKI,
KONRAD HANAS

Akcja sztuki Sąsiedzi dzieje się w Polsce, na wsi, podczas niespełna dwóch miesięcy niezwykle upalnego lata. Młode małżeństwo sprzedaje swoje mieszkanie i kupuje dom w wiejskiej okolicy. W momencie, kiedy postanawiają się wprowadzić do nowo zakupionego i wyremontowanego domu pojawia się ich najbliższy sąsiad. Od tego momentu ich życie toczy się w nowym, nieprzewidywalnym kierunku sterowane przez dziwną, nieznaną siłę, niczym w antycznej tragedii… Pomimo fatum ciążącego nad głównymi bohaterami sporo jest w tej sztuce również komicznych akcentów i absurdalnego humoru.

Nikt się nie rozbiera, a jest intymnie. Dialogi wychodzą naturalnie również dlatego, że tak były napisane. Nie ma happy endu! Za to -„opad szczęki” end.

W połączeniu ze świetną grą aktorską – przede wszystkim komiczną kreacją Jacka Wojciechowskiego -„Sąsiedzi” są spektaklem lekkim, wprowadzającym publiczność w dobry humor. Sami nieswoi” (Teatr dla Was)

Sadowski złapał nas w pułapkę: żadna to komedia obyczajowa, żaden lament o fałszywej Arkadii, ale pełna goryczy opowieść o niemożności wygrania z ludzkim potworem. (teatralny.pl)

fot. Andrzej Sadowski

więcej informacji na stronie Teatru Barakah w Krakowie

czas trwania: 2 godziny bez przerwy

______________________________________________________________________________

28 maja 2016, sobota | godz. 20.00
Scena Kameralna Teatru Muzycznego, Gdynia

______________________________________________________________________________

bilety w cenie:
bilet normalny: 45 złotych
bilet ulgowy: 35 złotych

WAŻNE INFORMACJE:

Jury Festiwalu:
Piotr Kruszczyński
Zbigniew Majchrowski
Artur PałygaRozmowy z autorami i reżyserami sztuk pod koniec każdego dnia festiwalowego prowadzi Łukasz DrewniakW tym roku po raz drugi na swój ulubiony spektakl głosuje TAKŻE PUBLICZNOŚĆ
więcej informacjizwycięski projekt plakatu 11 R@Portu
autor: Aleksandra Sitańska